Zobacz na przykładzie case study, jak w Express Botam działa ekspresowa dostawa dla branży automotive

22 maja 2019
Wszystkie >

2019 Botam-95

Pojazdy Botam są w ciągłej gotowości i czekają w obrębie całej Unii Europejskiej na podjęcie zlecenia ekspresowego transportu. Zobacz, jak na przykładzie konkretnego przypadku case study, Express Botam organizuje oraz realizuje zlecenia takiej dostawy na przykładzie branży automotive.

7 Ekspresowa dostawa pilnie potrzebna

  • Wtorek 14.05.2019r, godzina 16:45

Firma X z Hamburga z branży automotive zgłasza do swojego dostawcy Y z rejonu Stuttgartu, że ze względu na słabą jakość elementów z poprzedniej dostawy, natychmiast powinna otrzymać kolejny zestaw takowych części, tyle że dobrej jakości. Elementy te są niezbędne do kontynuowania procesu produkcyjnego, dlatego ważne jest dostarczenie ich kolejnego dnia, czyli w środę 15.05.2019 najpóźniej o godzinie 6:00 rano.

W wypadku niedostarczenia ich na czas Firma X nie będzie mogła o godzinie 8:00 w środę kontynuować produkcji i będzie zmuszona zatrzymać linię produkcyjną. Będzie się to wiązać z poniesieniem przez nią ogromnych kosztów i opóźnieniem realizacji zamówień.

Dostawca części ze Stuttgartu, szybko sprawdza dostępność części, o które pyta Firma X z Hamburga. Okazuje się, że posiada na stanie ich wystarczająca ilość i może je wysłać.

8 Złożenie zlecenia na ekspresową dostawę

  • Wtorek 14.05.2019r, godzina 17:45

Dział logistyki u dostawcy Y o godzinie 17:45 otrzymuje potwierdzenie informacji o potrzebie pilnego zorganizowania expressowego transportu. Towar zostanie spakowany na jednej euro palecie o wadze 450 kg i będzie gotowy do załadunku o godzinie 20:00.

Specjalista ds. logistyki musi teraz działać odpowiedzialnie, ale błyskawicznie. To właśnie na nim spoczywa odpowiedzialność za wybranie odpowiedzialnej i zaufanej firmy transportowej, która sprosta terminowemu dostarczeniu ładunku. Jak sprostać temu oczekiwaniu i jak dokonać dobrego wyboru firmy transportowej dedykowanej ekspresowym dostawom, możesz przeczytać w osobnym artykule na naszym blogu.

Specjalista ds. logistyki musi bowiem zorganizować firmę transportową, która w zaledwie 2 godziny podstawi pojazd i odbierze w Stuttgarcie spakowany towar. Na realizację ekspresowej dostawy ze Stuttgartu do Hamburga pozostanie raptem 10 godzin, a do pokonania jest trasa 650 km.

W takich właśnie momentach z pomocą przychodzi Express Botam, czyli firma transportowa specjalizująca się w dostawach expressowych „just in time”. Gwarancja szybkiego przyjęcia zamówienia, odbioru ładunku w ciągu maksymalnie 2 godzin, terminowa dostawa na poziomie 99,9% na terenie całej Unii Europejskiej – Zobacz, jak to robimy

9 Przyjęcie zlecenia na ekspresową dostawę przez firmę transportową Exspress Botam

  • Wtorek 14.05.2019r, godzina 18:00

Do firmy transportowej dociera informacja o zleceniu ekspresowej dostawy. W przypadku współpracy z doświadczoną firmą transportową Express Botam, masz pewność, że wystarczy nam zaledwie 7 minut, żeby odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie, przedstawiając konkretną ofertę z uwzględnieniem jej ceny oraz zadeklarowanego, ekspresowego czasu dostawy.

10 Odebranie ładunku ze Stuttgartu przez pojazd firmy transportowej Exspress Botam

  • Wtorek 14.05.2019r, godzina 20:00

W przypadku realizacji zlecenia przez firmę Exspress Botam, kierowca punktualnie o 20:00 przyjeżdża do siedziby firmy Y w Stuttgarcie i natychmiast po załadunku rusza w bezpośrednią drogę do Hamburga. Na życzenie klienta przekazujemy dane do logowania, aby zawsze miał aktualny wgląd w pozycje pojazdu lub telefon do dyspozytora, który w każdym momencie transportu przekaże konieczną wiedzę o pozycji pojazdu.

11 Terminowa dostawa ładunku do Hamburga realizowana przez Exspress Botam

  • Środa 15.05.2019r, godzina 6:00

Kierowca punktualnie o godzinie 6:00 stawia się na rozładunku w siedzibie firmy X w Hamburgu. Dzięki innowacyjnemu wyposażeniu samochodów dostawczych Botam w wózki samozaładowcze Innolift, rozładunek jest szybki. Niezbędne części natychmiast trafiają na linię produkcyjną.

Dzięki szybkiej reakcji, niezawodności oraz gwarancji terminowej dostawy w Express Botam zagrożenie zatrzymania linii produkcyjnej firmy Y zostało zażegnane.

BOTAM-CTA-jak-wybrac-firme-transportowa-dostaw-just-in-time