Dedykowany transport drogowy – rozwiązanie dla klientów indywidualnych

27 maja 2021
Wszystkie >

Dedykowany transport drogowy jest dobrze znanym rozwiązaniem na rynku transportowym. Ekspress Botam jako specjalista od szybkich dedykowanych transportów drogowych dla B2B, świadczy również usługi dla klientów indywidualnych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest dedykowany transport drogowy
  • Kiedy warto skorzystać z transportu dedykowanego
  • Ile kosztuje przewóz towarów dedykowanym transportem
  • Gdzie Express Botam może zawieźć towar transportem dedykowanym dla klienta indywidualnego

Czym jest dedykowany transport drogowy?

Dedykowany transport drogowy dla klientów indywidualnych to rozwiązanie polegające na wynajmie pojazdu wraz z kierowcą, który realizuje konkretne zlecenie transportowe w ujęciu door-to-door (bez przeładunków po drodze). Dedykowany transport drogowy może polegać na wynajmie całej przestrzeni ładunkowej lub jej części np. połowy plandeki czy nawet schowka w kabinie kierowcy. Wszystko zleży od potrzeb oraz wielkość i wartość przewożonego towaru.

Pojazd realizujący takie zlecenie transportowe może być na wyłączność klienta, czyli przewozić tylko jego towar. Pojazd, na życzenie, może być także zaplombowany w miejscu załadunku. Inną wersją (czasem zdarzającą się przy wynajmie tylko części przestrzeni ładunkowej pojazdu) jest doładowywanie innych przesyłek na trasie. Nie jest to jednak regułą i zależy od ustaleń ze zleceniodawcą.

Kiedy warto skorzystać z dedykowanego transportu drogowego?

Na tę formę transportu decydują się głównie klienci, którym zależy na czasie dostawy. Express Botam  dedykowany transport drogowy realizuje pojazdami o dmc do 3,5 t. Takie pojazdy mogą poruszać się szybciej niż pojazdy ciężarowe, a długość czasu pracy kierowcy (przynajmniej na razie) nie jest kontrolowana przez tachograf.

Co więcej, trasa jest tak zaplanowana, aby w jak najkrótszym czasie dotrzeć do miejsca docelowego. A odbiór i dostawa przesyłki może odbyć się o dowolnej porze dnia i nocy. Ten rodzaj transportu sprawdza się w przypadkach kiedy szybko i terminowo trzeba przewieźć towar lub bardzo ważne dokumenty.

Przez czas dostawy, rozumie się również precyzyjne określenie terminu odbioru lub dostawy towaru. Przykładowo zlecenie odbioru może być na piątek na godz. 21:00, a dostawa dnia następnego o 6:00 rano. Dzięki temu klient nie czeka na kuriera i wie jak może zaplanować dzień. Dokładnie w taki sposób realizowane są zlecenia dla dużych fabryk produkujących auta, które nie utrzymują stoków magazynowych.

Drugim powodem jest bezpieczeństwo ładunku. Dedykowany transport drogowy to gwarancja, że przesyłka nie będzie przeładowywana. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko jej uszkodzenia.

Jest to szczególnie ważne przy przesyłkach nietypowych tzn. o specyficznych kształtach lub wymiarach np.:

  • części jachtów,
  • części samochodów, np. do oldtimerów, szczególnie elementów karoseryjnych (maski, drzwi, zderzaki, progi, błotniki, tłumiki) ale także podsufitówek
  • rzeźb i innych dzieł sztuki itp.

Przewoźnik powinien mieć pełen pakiet ubezpieczenia OC. Co więcej, towary o szczególnym znaczeniu mogą być dodatkowo ubezpieczane.

Tu warto też wspomnieć, że Express Botam na życzenie udostępnia link do GPS pojazdu przewożącego towar, dzięki czemu można na bieżąco sprawdzać, gdzie dokładnie znajduje się kierowca przewożący przesyłkę.

Ile kosztuje przewóz towarów dedykowanym transportem?

Cena przewozu towaru dedykowanym transportem drogowym zależy od wielu czynników. W Express Botam koszt transportu ustalany jest indywidualnie na podstawie:

  • miejsca załadunku i rozładunku towaru
  • długości czasu realizacji zlecenia
  • rodzaju przesyłki

Warto w tym miejscu zaznaczyć 2 rzeczy:

Po pierwsze, dedykowany transport drogowy realizowany przez Express Botam nie jest usługą tanią – jest przeznaczona dla klienta premium, dla którego bardzo ważna jest JAKOŚĆ.

Po drugie, klienci, z którymi wcześniej nie było przyjemności współpracować, zostaną poproszeni o dokonanie przedpłaty.

Gdzie Express Botam może zawieźć towar transportem dedykowanym dla klienta indywidualnego?

Dedykowany transport drogowy może być realizowany z Polski do Niemiec, z Niemiec do Włoch, z Francji do Austrii – w zasadzie nie ma tu ograniczeń. Realizacja może odbyć się z i do dowolnego kraju na terenie Unii Europejskiej. Co więcej, transport może być zorganizowany nawet w przeciągu 2 godzin od otrzymania zlecenia, ponieważ pojazdy Express Botam stacjonują w każdym kraju UE i są gotowe niemal natychmiast świadczyć usługę przewozu.