5 korzyści, jakie uzyskujesz dzięki gwarancji EXPRESS BOTAM

16 kwietnia 2019
Wszystkie >
BOTAM obrazek wyrozniajacy Artykul 1 (1)

EXPRESS BOTAM to więcej niż tylko firma transportowa. W EXPRESS BOTAM bowiem pomagamy firmom produkcyjnym dostarczającym komponenty dla branż m.in. automotive, metalurgicznej oraz farmaceutycznej, w organizacji ekspresowego dedykowanego transportu „just in time” na terenie całej Unii Europejskiej.

Organizując szybki i terminowy transport, chronimy je przed przestojami i niezaplanowanymi problemami związanymi z dostawą elementów niezbędnych do kontynuowania procesu produkcji. Dajemy właścicielom firm pewność znaczącego ograniczenia kosztów związanych z zaburzeniem funkcjonowania łańcucha dostaw.

Z wyników badań bowiem wynika, iż prawie dwie trzecie (63%) firm nie wykorzystuje żadnej technologii do monitorowania wydajności łańcucha dostaw (źródło: BCI study by Zurich Insider), co może być związane z faktem, iż Supply Chain Managerowie w firmach poświęcają większość swojego czasu pracy na kontrolę dostaw, a nie na planowanie łańcucha dostaw i strategiczne planowanie logistyki przedsiębiorstwa.

Dlatego posiadanie zaufanego dostawcy ekspresowych usług transportowych gwarantuje Supply Chain Managerom zwiększenie efektywności logistycznych firmy, jak również wpływa na optymalizację kosztów i możliwość elastycznej reakcji na zmieniającą się sytuację. Z pomocą przychodzi tutaj wieloletnie doświadczenie firm transportowych, w organizacji transportów specjalnych. Pozwala ono w EXPRESS BOTAM zagwarantować szybki odbiór ładunku w ciągu maksymalnie 2 godzin od momentu potwierdzenia zlecenia oraz terminową dostawę do odbiorcy na poziomie 99,9% na terenie całej Unii Europejskiej. Gwarancja EXPRESS BOTAM to zobowiązanie do ekspresowej dostawy w terminie lub darmowa dostawa.

Zobacz, jak to robimy w EXPRESS BOTAM

1. Szybka reakcja na zapytanie transportowe

W EXPRESS BOTAM, wiemy jak ważny jest czas i szybka reakcja. Dlatego wystarczy nam zaledwie 7 minut, żeby odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie, przedstawiając konkretną ofertę z uwzględnieniem jej ceny oraz zadeklarowanego, ekspresowego czasu dostawy.

Na ekspresowy termin realizacji transportu w EXPRESS BOTAM, wpływa fakt, iż każde zapytanie rozpatrujemy w trybie emergency. Organizowany przez nas transport jest dedykowany wyłącznie dla Ciebie, co oznacza, iż samochód wiezie tylko Twoje produkty. Po drodze nie zbacza z trasy, w celu dostarczenia równolegle ładunków innych klientów. Daje Ci to gwarancję naprawdę ekspresowej i terminowej dostawy.

2.  Błyskawiczny odbiór towaru

Ekspresowy transport dedykowany EXPRESS BOTAM, oznacza dla Ciebie odbiór towaru z każdego miejsca w Unii Europejskiej – w maksymalnie 2 godziny od momentu przyjęcia zlecenia. Czy jakaś firma kurierska zapewni Ci tak błyskawiczne odebranie Twojego ładunku?

Expresowe transporty EXPRESS BOTAM to również zróżnicowana flota nowych samochodów, dopasowana do charakterystyki i potrzeb każdego zamówienia. Przewozimy towary w przedziale wagowym od 1 do 1200 kg o rozmaitych gabarytach – maksymalna możliwa wysokość to nawet 2,5 m. Nasze samochody wyposażone są w nowoczesny, certyfikowany system podwójnej podłogi, co pozwala nam na zwiększenie powierzchni załadunkowej nawet o 40% i w konsekwencji na jednoczesne załadowanie do 14 niepiętrowalnych palet. W przypadku palet piętrowalnych – możemy jednorazowo podjąć ich 20. Nasze samochody wyposażone są w nowoczesne systemy wózków samo-załadowczych Innolift, co w dużej mierze usprawnia i przyspiesza ich załadunek i wyładunek.

Dysponujemy pojazdami, mogącymi przewieźć każdy rodzaj ładunku: od neutralnego po ADR, zapewniając neutralną temperaturę i bezpieczeństwo produktów o ponad przeciętnej wartości.

3. Stały monitoring realizacji Twojego transportu

W opinii Supply Chain Managerów, posiadanie zaufanego dostawcy ekspresowych usług transportowych, pozwala im zaoszczędzić ogrom czasu dziennie, dając w ten sposób możliwość lepszego planowania łańcucha dostaw w całym przedsiębiorstwie.

Dlatego współpracując z EXPRESS BOTAM szanujemy czas Supply Chain Managerów i przejmujemy odpowiedzialność za organizację i terminową realizację transportu na siebie. Od pierwszego momentu kontaktujesz się tylko z jedną osoba, która wie wszystko na temat transportu Twojego ładunku i otrzymujesz jej pełne wsparcie. Odtąd to nie Supply Chain Manager, tylko pracownik EXPRESS BOTAM czuwa nad prawidłowym i terminowym przebiegiem realizacji Twojego zamówienia.

Współpracując z nami w EXPRESS BOTAM masz zawsze pewność, że skontaktujesz się z nami o każdej porze dnia i nocy, 365 dni w roku. Dotyczy to również możliwości bezpośredniego kontaktu z kierowcą, który wiezie aktualnie Twój ładunek – zawsze otrzymujesz jego telefon kontaktowy oraz numer pojazdu, którym realizuje Twój transport. Dodatkowo nasza flota jest wyposażona w system GPS, który pozwala śledzić dokładną trasę przejazdu naszych pojazdów oraz określić czas, jaki pozostał do ostatecznego terminu dostawy. Ty nie musisz się o nic martwić

4. Dajemy Ci pewność dostawy na czas

Doskonale wiemy, że w obliczu zagrożenia przestojem linii produkcyjnej, firma narażona jest na ogromne straty. Dla Supply Chain Managerów, oznacza to ogromny stres i odpowiedzialność za zminimalizowanie kosztów wynikających z takiego stanu rzeczy. W ich wypadku transport specjalny BOTAM to ostatnia deska ratunku. Dlatego posiadanie przez firmę produkcyjną zaufanego przewoźnika jak BOTAM, jest bezcenne.

Gwarancje BOTAM dają Supply Chain Managerom większe poczucie spokoju i pozwalają zmniejszyć ich odpowiedzialność w zakresie niektórych elementów logistyki i dostaw, na które nie mają realnego wpływu. Proces organizacji transportu w BOTAM jest zawsze przewidywalny i uporządkowany, gdyż jest zgodny z procedurą ISO 9001-2015. Dzięki temu, skutecznie przejmujemy odpowiedzialność za dostawę towaru, gdyż jesteśmy doświadczonym i zaufanym partnerem dotrzymującym danego słowa. Gwarantując wypełnienie wszystkich elementów umowy transportowej, zapewniamy firmom równocześnie płynny łańcuch dostaw, który pozwala Supply Chain Managerowi zachować pełną kontrolę nad zaistniałą sytuacją.

5. Terminowość realizacji transportu na poziomie 99,9%

W EXPRESS BOTAM posiadamy do dyspozycji własną flotę dedykowanych samochodów transportowych o DMC do 3,5 tony. Jesteśmy w stanie szybko i elastycznie zareagować na każde zlecenie dostawy „just in time” na terenie całej Unii Europejskiej.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalizm pozwalają nam zagwarantować w przypadku każdego transportu, iż będzie on wykonany na czas, zgodnie z założeniami umowy. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż w 2018 roku nasza flota przejechała aż 4.5 mln km, realizując 99,9% dostaw w założonym terminie. Dlatego każdemu naszemu klientowi gwarantujemy dostawę towaru w terminie – w przypadku niewywiązania się z określonego w umowie terminu, transport realizowany jest za darmo.

BOTAM - CTA PL_ostateczne


W BOTAM rozumiemy, że w wielu branżach, takich jak automotive – produkcja i transport działają na zasadzie naczyń połączonych. Potrzebujesz zatem doświadczonego przewoźnika, któremu możesz w pełni zaufać.